Dansk Erhvervsoptik

Find optikere nær dig

Her finder du en oversigt over alle optikere, der er medlem af Dansk Erhvervsoptik. Du kan enten bruge kortet eller søge på postnummeret i den by, hvor du gerne vil til optikeren.

Alle
Hovedstaden107
Midtjylland106
Nordjylland49
Sjælland81
Syddanmark87

5 km.

20 km.

300 km.

2eyes ApS

Ordrupvej 58 St, 2920 Charlottenlund

39642828info@2eyes.dk

2EYES Søborg

Søborg Hovedgade 69 , 2860 Søborg

3964 2808info@2eyes.dk

2for1 Optik

Rødovre Centrum 7, 2610 Rødovre

36721641rodovre@toptik.dkwww.thiele.dk

Albertslund Optik ApS

Algade Optik ApS

Algade 76 St, 9700 Brønderslev

40187273mail@algadeoptik.dkwww.algadeoptik.dk

Alle Optik ApS

Jægersborg Alle 25, 2920 Charlottenlund

39633592alleoptik@alleoptik.dkwww.alleoptik.dk

Anytime Hedehusene ApS

Anytime Smykke- Og Brillehuset I/S

Anytime Ulfborg, Smykker Ure & Optik

Askholm Optik ApS

Hovedgaden 17B, 7190 Billund

73702505info@askholmoptik.dk

Astrup Optik ApS

Atse Optik IVS

Bachs Briller V/ Peter Kærgaard Bach

Lyngby Hovedgade 57C, 2800 Kongens Lyngby

45877436service@bachs-briller.dkwww.bachs-briller.dk

Bak Optics Hellerup

Strandvejen 153, 2900 Hellerup

32949299mail@bakoptics.dkwww.bakoptics.dk

Berger Optik ApS

Torvet 3, 8464 Galten

86945590butik@bergeroptik.dk

Bjørns Briller ApS

Asnæs Centret 35, 4550 Asnæs

59652065BBriller@mail.dk

Bleshøy`s Optik

Perlegade 6, 6400 Sønderborg

74428282bleshoy@bleshoy.dk

Blikfang

Erritsø Bygade 97, 7000 Fredericia

75929535fredericia@blikfang-optik.dk

Brande Brillecenter ApS

Brandts Optik ApS

Brauner Optik

Glostrup Shoppingcenter 10, 2600 Glostrup

43961642larsbrauner3@gmail.combrauneroptik.dk

Brille Centret ApS

Rådhuscentret 39, 6500 Vojens

22755777brillecentret@mail.dkwww.me.com

Brille Galleriet

Brillebaren

Ørbækvej 75, 5220 Odense SØ

66156967info@brillebaren.dk

Brillebutikken Tanja Houmand Gosney ApS

Teglgårdstræde 2, 1452 København K

33329498brille@brillebutikken.dkwww.copenhagen-eyes.com

Brillecentrum V/ Thomas Lund

Brillegalleriet

Solrød Strandvej 97, 2680 Solrød Strand

56145636brillegal@mail.dkwww.brillegalleriet.com

Brillegalleriet Aalborg ApS

Brillehuset ApS

Torvegade 7 A, 7100 Vejle

75814431info@brillehusetvejle.dk

Brillehuset Kalundborg

Brillehûzet ApS

Brillemanden ApS

Bredgade 31, 7160 Tørring

75801016brillemanden.butik@gmail.com

Briller by LEI

Bagsværd Hovedgade 99, 2880 Bagsværd

44983299bagsvaerd@brillerbylei.dk

Briller by LEI Søborg

Søborg Hovedgade 54, 2860 Søborg

39565730soborg@brillerbylei.dk

Brilleriet ApS

Nørre Torv 20, 3060 Espergærde

49135135info@brilleriet.dkwww.brilleriet.dk

Brillespecialisten Peter Thykier ApS

Brillestedet I/S

Frederiksgade 2A, 3400 Hillerød

48247270brillestedet@mail.dk

Brillestudiet V/ Peer Kradrup

Bruun’s Optik

Burgedahl Optik V/ Heidi B. Kristiansen

Store Torvegade 61, 3700 Rønne

56910022burgedahloptik@mail.dk

Buus Optik ApS

by Sølvtofte

Østervold 26, 8900 Randers C

31319772bysolvtofte@gmail.com

by Sølvtofte

Torvet 3, 5800 Nyborg

Nyborg@bysolvtofte.dk

by Sølvtofte Odense

Brandts Passage 7, 5000 Odense C

info@bysolvtofte.dk

By-Mee

Rugårdsvej 101, 5000 Odense C

71723113info@by-mee.dkwww.by-mee.dk

Byens Optik ApS

Ahlgade 30D, 4300 Holbæk

59431040byens.optik@mail.tele.dk

Byens Optik v/ Gitte Stiller

BYTORVETS OPTIK

Grenåvej 745G, 8541 Skødstrup

86992288info@bytorvetsoptik.dk

City Optik & Kontaktlinsefabrikken

Claudi & Hjelm Optik

Vestergade 30 St dør 3, 9400 Nørresundby

98170033info@claudihjelmoptik.dkwww.profiloptik.dk

Cornelius K ApS

Lyngby Hovedgade 41 St tv, 2800 Kongens Lyngby

45873392optik@cornelius-k.dkwww.cornelius-k.dk

CrossEyes Aalborg

Crosseyes Aarhus

Store Torv 8, 8000 Aarhus C

40507797aarhus@crosseyes.dkcrosseyes.dk

Crosseyes Esbjerg

Kongensgade 74 A, 6700 Esbjerg

31407797esbjerg@crosseyes.dkwww.crosseyes.dk

CrossEyes Frederiksberg

Godthåbsvej 6, 2000 Frederiksberg

53890441frederiksberg@crosseyes.dkcrosseyes.dk

Crosseyes Hørsholm

Hovedgaden 37A, 2970 Hørsholm

21369891horsholm@crosseyes.dk

Crosseyes Lemvig

Østergade 7, 7620 Lemvig

41203010lemvig@crosseyes.dk

CrossEyes Odense

Vintapperstræde 19, 5000 Odense C

31324351odense@crosseyes.dkwww.crosseyes.dk

Crosseyes Silkeborg

Den Blå Brille ApS

Jernbanegade 10, 8400 Ebeltoft

86345670www.denblaabrille.dk

Den Rigtige Optiker, Ry v/ Mette Gregersen

Din Optiker ApS

Algade 5, 4500 Nykøbing Sj

59930300dinoptiker@os.dk

Dit Syn Faxe ApS

Vinkældertorvet 3, 4640 Faxe

56713491

Dit Syn Haslev ApS

Torvet 2A, 4690 Haslev

56312011haslev@ditsyn.com

Dit Syn Ringsted ApS

Sct Hansgade 8, 4100 Ringsted

27212840haslev@ditsyn.comditsyn.dk

Dragør Optik ApS

Kongevejen 15, 2791 Dragør

91151009info@dragoeroptik.dk

Erhvervsbrillen

Helmsvej 4, 8600 Silkeborg

mail@erhvervsbrillen.dk

Fahrendorff Optik ApS

Perlegade 16, 6400 Sønderborg

74430010info@fahrendorff.dkwww.fahrendorff.dk

Farstad Optik V/ Johan Hugo Farstad

Focus Optik ApS

Loftbrovej 17, 9400 Nørresundby

98174777butik@focusoptik.dkwww.focusoptik.dk

Frandsen Optik ApS

Vester Voldgade 6, 1552 København V

33 14 42 52lise@frandsenoptik.dkwww.frandsenoptik.dk

Friis Optik A/S – Brædstrup

Bredgade 7, 8740 Brædstrup

75666614braedstrup@friisoptik.dk

Friis Optik A/S – Juelsminde

Odelsgade 34, 7130 Juelsminde

75666615juelsminde@friisoptik.dk

Friis Optik A/S – Søndergade

Søndergade 51, 8700 Horsens

75611522sondergade@friisoptik.dk

Friis Optik A/S Hedensted

Haraldsplads 2, 8722 Hedensted

75666613hedensted@friisoptik.dk

Friis Optik Horsens A/S

Frost Briller ApS

Fuglsig & Jespersen ApS

Østergade 6, 6630 Rødding

74841343jespersenoptik@gmail.com

Ganer & Robenhagen

Gravensgade 14, 9000 Aalborg

98117131birgit@groptik.dkwww.groptik.dk

Gitte Sass ApS

Hadsten Optik ApS

Hamm & Steenfeldt Optik ApS

Hanne Optik

Jernbanevej 12, 4340 Tølløse

59186601hanneoptik@mail.dk

Hans Laursen Optik A/S

Haslev Brillecenter/ Tine Enøe Lavsen

Havnens Optik ApS

Heiko Stumbeck A/S

Heiko Stumbeck Middelfart

Heiko Stumbeck, Svendborg ApS

Helle Holmberg Optik ApS

Torvet 19 E, 4600 Køge

40480091info@helleholmbergoptik.dk

Hensyn ApS

Ringstedgade 2, 4700 Næstved

51194700mail@hensyn.com

Hinnerup Optik ApS

Storegade 1, 8382 Hinnerup

86985099hinnerup@hinnerup-optik.dk

Hinrichsen ApS

Himmerlandsgade 58, 9600 Aars

98621050hinrichsen@aars.dkwww.aars.dk

Hjallerup Optik V/ Torben Mersholm

Hjallerup Centret 16, 9320 Hjallerup

98282323hoptik@mail.dkwww.hjallerupoptik.dk

Holte Special Optik ApS

Holte Stationsvej 18, 2840 Holte

45420983holtespecialoptik@gmail.com

Homeoptik V/ Anja Charlotte Højager

Høtoften 2, 4760 Vordingborg

70111444anja@homeoptik.dkwww.homeoptik.dk

Hornbrillen

Nordre Strandvej 343A, 3100 Hornbæk

49704760optik@hornbrillen.dkwww.hornbrillen.dk

Hurup Ure – Optik – Guld & Sølv ApS

Bredgade 114, 7760 Hurup Thy

97951073hurupureoptik@mail.dk

Ilkjær ApS

Independent Optical Group Nordics ApS

Jernbanegade 27, 6000 Kolding

21361904Jarl@iogn.dkwww.iong.dk

J.M. Optik V/ Steen Mortensen

Odensevej 50, 5471 Søndersø

64891818steen@jmoptik.dkwww.jmoptik.dk

Juel Optik ApS

Arildsvej 64, 8800 Viborg

28459900per@jueloptik.dk

Kaj Jensen Optik v. David Jensen

Ken – Briller&Kontaktlinser ApS

Kobborg Optik ApS

Havnepladsen 11, 6950 Ringkøbing

97320221mail@kobborgoptik.dkwww.kobborgoptik.dk

Kongsted Optik A/S

Kontaktlinse Instituttet I/S

Ferdinand Sallings Stræde 6-18, 8000 Aarhus C

86137911info@kontaktlinseinstituttet.dkwww.kontaktlinseinstituttet.dk

Koss & Krasnik ApS

Kyhlensø & Møller Optik ApS

Vedbæk Stationsvej 19 C, 2950 Vedbæk

70606166km@kmoptik.dk

Langskov Optik

Store Torvegade 1, 3700 Rønne

56950383langskov@tdcadsl.dk

Lars Bloch Briller Nibe ApS

Lau Høj Optik

Nygade 9, 4900 Nakskov

54920521info@lauhoj.dk

Lindberg Optik A/S

Lyngby Special Optik ApS

Lyngby Hovedgade 48, 2800 Kongens Lyngby

45875556info@lyngbyspecialoptik.dkwww.lyngbyspecialoptik.dk

M Knudsen Optometrist

Østergade 4, 4930 Maribo

54780215knudsen@email.dkwww.email.dk

Madsen Optik ApS

Enghaven 1, 7500 Holstebro

98648960info@madsenoptik.dk

Magnussen Optik

Martin Optik

Hvidovrevej 328 , 2650 Hvidovre

36782448info@martinoptik.dkwww.martinoptik.dk

Møller & Sandahl Optics ApS

Skt. Clemens Stræde 7, 8000 Aarhus C

86209200info@mollersandahl.dkwww.mollersandahl.dk

Nakskov Specialoptik V/ Pia Larsen

Østergade 5, 4900 Nakskov

54920502pm@nakskovspecialoptik.dk

Nørgaard Andersen Optik ApS

Storegade 14, 6870 Ølgod

75245585norgaardandersenoptik@mail.dk

Nørresundby Optik V/ Thomas Østergaard

Nyt Syn – Aabenraa

Skrænten 28, 6200 Aabenraa

74750506aabenraa@nytsyn.dk

Nyt Syn – Andersen & Leidorf

Bredgade 15B, 7400 Herning

97212022herning@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn – Auning – Synsplejeklinikken.dk

Centervej 10, 8963 Auning

87869523auning@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn – Birkerød – Bistrup Optik

Vasevej 109A 2, 3460 Birkerød

45815635birkerod@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn – Bramming Specialoptik

Nyt Syn – Din Butik

Adelgade 38, 4720 Præstø

55991039praesto@nytsyn.dk

Nyt Syn – Dit Syncenter

Frederiksgade 70, 8000 Aarhus C

86181696aarhus@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn – Farsø

Søndergade 5 , 9640 Farsø

98681090farsoe@nytsyn.dknytsyn.dk

Nyt Syn – Haderslev

Gravene 5 , 6100 Haderslev

74575050haderslev@nytsyn.dk

Nyt Syn – Hammel

Østergade 13, 8450 Hammel

86961088hammel@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn – Jyderup Brilleoptik

H.P.Folkmannsvej 2, 4450 Jyderup

59276228jyderup@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn – Mathiesen & Nebeling

Søborg Hovedgade 55A, 2860 Søborg

39560441soeborg@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn – Øjencenter Nord

Nyt Syn – Randers Houmeden

Houmeden 16, 8900 Randers C

86420393randers@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn – Risskov – Veri Center

Frijsenborgvej 5, 8240 Risskov

86215330vericenter@nytsyn.dk

Nyt Syn – Silkeborg Optik

Nyt Syn – Sorø

Holberg Arkaden 13, 4180 Sorø

57832727soroe@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn – Spetzler Optik

Gothersgade 2B , 7000 Fredericia

75920062nytsyn.fredericia@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn – Stenbroen

Sct. Laurentii Vej 48, 9990 Skagen

98441533stenbroen@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn – Støvring

Jernbanegade 11D, 9530 Støvring

98371215stoevring@nytsyn.dk

Nyt Syn – Svan Optik

Sct. Hansgade 22, 4100 Ringsted

57616155svan@image.dk

Nyt Syn – Tofte Optik

Fisketorvet 6, 4200 Slagelse

58500034michael@tofteoptic.dk

Nyt Syn -Thilqvist Optik

Nr Alslev Langgade 33, 4840 Nørre Alslev

54435019noerrealslev@nytsyn.dkwww.thilqvist.dk

Nyt Syn Aalborg ApS

Boulevarden 11, 9000 Aalborg

98136363aalborg@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn Aars ApS

Nyt Syn Bogense

Adelgade 60 , 5400 Bogense

bogense@nytsyn.dk

Nyt Syn Brillehuset

Nyt Syn Dianalund ApS

Nyt Syn Egedal Optik ApS

Egedal Centret 1, 3660 Stenløse

47173030egedal@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn Farum

Farum Hovedgade 11, 3520 Farum

53853080farum@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn Foss Briller

Algade 68, 5500 Middelfart

64411861middelfart@nytsyn.dk

Nyt Syn Frederikshavn ApS

Rådhus Alle 58, 9900 Frederikshavn

98401111frederikshavn@nytsyn.dk

Nyt Syn Frederiksværk ApS

Nørregade 20, 3300 Frederiksværk

47771213nytsyn-frvaerk@email.dkwww.email.dk

Nyt Syn Hillerød

Slotsgade 34, 3400 Hillerød

69161800hillerod@nytsyn.dkNytsyn.dk

Nyt Syn Hobro – Holst Optik

Nyt Syn Løgstør ApS

Østerbrogade 6A, 9670 Løgstør

98671611logstor@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn Mariager ApS

Nyt Syn Næstved, Jespers Optik

Torvestræde 5-7, 4700 Næstved

55720280naestved@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn Nyborg Optik ApS

Nørregade 18, 5800 Nyborg

65311010nyborg@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn Otterup

Jernbanegade 41, 5450 Otterup

64822828otterup@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn Ringsted ApS

Tinggade 4 , 4100 Ringsted

57616155Ringsted@nytsyn.dk

Nyt Syn Roskilde, Søren Frid Optique ApS

Stændertorvet 6, 4000 Roskilde

46341234roskilde@nytsyn.dknytsyn.dk/roskilde

NYT SYN Skejby Optik

Skelagervej 7 st. 6, 8200 Aarhus N

86785550Skejby@nytsyn.dk

Nyt Syn Skovsbøll

Gentoftegade 60, 2820 Gentofte

40208700gentofte@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn Torvegade ApS

Torvegade 10, 8900 Randers C

86414000torvegade@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn Viborg ApS

Vestergade 10 St mf, 8800 Viborg

86601022viborg@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk/viborg

Nyt Syn Wichmann Optik Svendborg ApS

Kattesundet 4, 5700 Svendborg

20702833tommy@busk-simonsen.dk

Nyt Syn, Egtved ApS

Aftensang 28, 6040 Egtved

75552383egtved@nytsyn.dkwww.nytsyn.dk

Nyt Syn, Vejle ApS

Nørregade 12A, 7100 Vejle

51171751vejle@nytsyn.dk

Olivarius Optik ApS

Optica Thordsen

Perlegade 49 St tv, 6400 Sønderborg

74434411optica@email.dkwww.brilleleje.dk

Optik Galleriet ApS

Optik Nicolais ApS

Optik Rahr A/S

Østergade 65, 5610 Assens

63433255optik@rahr.euwww.optikrahr.dk

Optik Skælskør ApS

Optik Tilst A/S

Anelystparken 19, 8381 Tilst

86244999optiktilst@c.dkwww.c.dk

Optiker Finn Ravn

Optiker Finn Ravn Kerteminde

Optiker Finn Ravn Svendborg

Optiker Frandsen

Optiker Isak S. Jensen ApS

Optiker Sommer ApS

Peter Bangs Vej 77-79, 2000 Frederiksberg

38878277mail@optikersommer.dkwww.optikersommer.dk

Optiker Wichmann Herning A/S

Bredgade 22, 7400 Herning

97122088vises@wichmannoptik.dk

Optikerbussen

Stationsvej 7, Brejning, 7080 Børkop

30505335lenette@optikerbussen.dk

Optikeren

Jernbanegade 15 B, 3600 Frederikssund

88449910info@optikeren.sewww.optikeren.se

Optikkens Hus I/S

Købmagergade 56, 1150 København K

33123418info@optikkenshus.dkwww.optikkenshus.dk

Øjemål

Markedsgade 7, 6240 Løgumkloster

74743310logumkloster@ojemaal.dk

Øjemål Tønder ApS

Storegade 23, 6270 Tønder

74721232tonder@ojemaal.dkwww.thiele.dk

Øjenkrogen Optik ApS

Øjensynlig I/S

Ørkilds I/S

Bispegade 18 St tv, 6100 Haderslev

35145155mail@orkilds.dkwww.orkilds.dk

Paludan Optik ApS

Skt.Clemens Torv 15, 8000 Aarhus C

86120944mail@paludanoptik.dkwww.paludanoptik.dk

Parkens Optik

Sct. Jørgens Park 38 , 4700 Næstved

55775554info@parkensoptik.dkparkensoptik.dk

Passagens Optik ApS

Skomagergade 15, 4000 Roskilde

22377857info@passagensoptik.dk

Pernille Damgaard Optik.DK ApS

Algade 12, 4000 Roskilde

46351414info@pernilledamgaard.dk

Pilborg Optik/Thomas Pilborg

Greve Midtby Center 10C, 2670 Greve

43601300pilborg@pilborg-optik.dkwww.pilborg-optik.dk

Profil optik

Stengade 24, 3000 Helsingør

35113454

Profil Optik Aabybro

Profil Optik Aalborg

Algade 28 st th, 9000 Aalborg

98121240aalborg@profiloptik.dk

Profil Optik Aarhus Guldsmedgade

Profil Optik Aarhus Ryesgade

Ryesgade 6, Boks 5410, 8000 Århus C

86126410aarhus@profiloptik.dkwww.profiloptik.dk

Profil Optik Aars

Profil Optik Åbenrå

Profil Optik Allerød

M.D. Madsensvej 17, 3450 Allerød

48170427alleroed@profiloptik.dk

Profil Optik Amagerbrogade

Amagerbrogade 53, 2300 København S

33790673amagerbrogade@profiloptik.dk

Profil Optik Ballerup

Profil Optik Birkerød

Profil Optik Bjerringbro

Banegårdspladsen 10, 8850 Bjerringbro

86683377bjerringbro@profiloptik.dkwww.profiloptik.dk

Profil Optik Brønderslev

Profil Optik Butikker A/S

Profil Optik Dronninglund

Profil Optik Ebeltoft

Jernbanegade 9, 8400 Ebeltoft

86341951ebeltoft@profiloptik.dk

Profil Optik Esbjerg

Profil Optik Esbjerg Specialoptik

Kongensgade 104-106, 6700 Esbjerg

75132550specialoptik@profiloptik.dk

Profil Optik Fåborg

Profil Optik Farum

Profil Optik Fields

Arne Jacobsens Alle 20, butik 1-102, 2300 København S

72400014fields@profiloptik.dk

Profil Optik Fredericia

Profil Optik Frederiksberg

Falkoner Allé 88, 2000 Frederiksberg

35397874frederiksberg@profiloptik.dkwww.profiloptik.dk

Profil Optik Frederikshavn

Danmarksgade 84 D, 9900 Frederikshavn

98422224frederikshavn@profiloptik.dk

Profil Optik Frederikssund

Østergade 9 C, 3600 Frederikssund

47314020frederikssund@profiloptik.dk

Profil Optik Give

Profil Optik Gl. Kongevej

Gl. Kongevej 115, 1850 Frederiksberg C

33212670gammelkongevej@profiloptik.dk

Profil Optik Gråsten

Profil Optik Grenå

Profil Optik Grindsted

Profil Optik Haderslev

Profil Optik Hadsund

Profil Optik Hammel

Profil Optik Hellerup

Profil Optik Helsinge

Profil Optik Herfølge

Vordingborgvej 106, 4681 Herfølge

56274010herfoelge@profiloptik.dkwww.profiloptik.dk

Profil Optik Herlev

Profil Optik Herning

Profil Optik Hillerød

Profil Optik Hjørring

Profil Optik Hobro

Profil Optik Holbæk

Profil Optik Holstebro

Østergade 6, 7500 Holstebro

97420369